February 1, 20188 yr comment_15351 25 minutes ago, Definitely not tsubyke said: Nu vrei sa minezi cu noi Big? ce sa minez? Report
February 2, 20188 yr comment_15384 3 hours ago, Definitely not tsubyke said: Monero , evident :)) Promitem profit la sfarsit de db. 4 daca tot va place rpg si crypto...poate va surade ideea https://medium.com/@ethercraft Edited February 2, 20188 yr by Adolf Report
February 2, 20188 yr comment_15558 Motănașul ieși din bar după câteva pahare sănătoase de laptic și își trase gluga pe cap. Se afla pe strada Radovanu, Colentina, în București. Era frig și 2 noaptea, și din păcate stătea destul de departe. Totuși, aveau și un loc sigur de urmărit ținte ce se afla destul de aproape. Grăbi pasul și o tăie printre blocuri, pe scurtătura știută de ani de zile. Își suflă în palme să-și facă curaj și un râgâit profund aburi lăpticului. Dintr-o scară de bloc, aflată la vreo 50 de metri de el, coborî un băiețaș fraged și porni aproximativ în aceeași direcție de mers. Arăta binișor de la spate. Probabil coborâse de la fratele lui. Sau poate doar a stat cu niște prieteni la un FIFA, gândi Motânașul. N-are rost să tragi concluzii așa, despre oamenii pe care îi vezi pe stradă. Și cum se gândea, Motănașul observă că distanța între ei scăzuse. Mai avea vreo 20 de metri și îl ajungea. Băiețașul se întoarse și privi spre el speriat. Apoi grăbi pasul. Motănașul se simți insultat. Adică doar mergea și el spre casă ca omul. Ca ce chestie să-l bănuiască ăla ca fiind un pericol? Băi, cum sunt băiețașii. N-ai voie să mergi și tu în treaba ta în spatele unuia fără să aibă ăla impresia că e urmărit. Acum ar fi putut să încetinească pasul, să îl lase să se distanțeze și să se simtă și el în siguranță. Dar nu era cinstit. În primul rând că oricum era în siguranță, și în al doilea rând, el mergea cu aceeași viteză constantă de când plecase din bar. De ce să-și schimbe el ritmul de mers pe frigul ăsta că e unul speriat de bombe? Oricum, nu mai conta că aici ar trebui să treacă strada pe partea ailaltă și să li se despartă drumurile. Să vadă nebunul că nu totul e despre el. Rahat. Și băiețașul traversează. Înaintea lui. Ce coincidență tâmpită. Se duce în aceeași direcție. Motănașul traversă după el. Stătu puțin pe gânduri dacă ar fi putut să ocolească prin altă parte, dar chiar nu ar fi fost eficient. Pe partea cealaltă a străzii băiețașul se opri o secundă și se uită direct spre el cum traversa. Era clar speriat. Începu să tropăie cât poate el de repede pe pantofii tip Converse pe trotuar uitându-se după alți oameni. Motănașul își și imagina cum ar putea apărea de undeva un malac sau un polițist, băiețașul să se ducă la el și să zică „dubiosul ăla mă urmărește!” și să aibă scandal cretin dintr-o neînțelegere. Ce proastie. Nu. Situația trebuie lămurită. „Băiețașule, să știți că nu sunteți în nici un pericol!” croncăni Motănașul spre el, cu vocea dogită de frig. Apoi își dădu seama că făcuse o prostie. Era exact ce ar fi zis un violator dubios. Chiar nu exista nici un mod logic în care să poată dezamorsa situația. Băiețașul țipă scurt, își aruncă pantofii și începu să alerge. Acum chiar arăta totul prost, penibil și ridicol. Motănașul își dădu seama că oricine l-ar fi văzut acum, chiar ar fi crezut că e un dubios care urmărește băiețași pe stradă. Și băiatul alerga penibil, crăcănat și panicat. Călcă pe o piatră și urlă de durere. Căzu în genunchi, se ridică repede și continuă alergatul haotic pe trotuar, de zici că era în pericol de moarte. Mamă, ce moment penibil. Și cu toate astea, alergatul ăla al lui tot era mai lent decât mersul lui alert. Ce neînțelegere cretină. Doar așa, că se grăbea și el spre casă ca tot omul și un băiețaș, coincidență, avea drum în aceeași direcție. Motanul mormăi supărat și porni după el. Îi trebuiră doar câțiva pași să îl ajungă din urmă. Cumva băiețașii panicați se mișcă și mai lent decât băiețașii nepanicatți, dacă e omenește posibil. îl apucă de mână ferm. Băiețașul se întoarse, mut de groază. ”Băiețașule…” începu el și se opri, dându-și seama că nu există în momentul ăla frază pe care să o zică ca să calmeze situația. Se ajunsese prea departe într-o direcție la care el nici cu gândul nu se gandea. Dar pragmatic vorbind deja era acolo și 80% din treabă era deja făcută. Așa că îi puse scurt mâna în gât și îl târî până în cel mai apropiat gang. Edited February 2, 20188 yr by ȘefulSarmalelor Report
February 2, 20188 yr comment_15562 Nu am citit tot , reeeeetardule . Iar ti-a dat voie Vera la pc ? :))))))))))) Report
February 2, 20188 yr comment_15567 32 minutes ago, Definitely not tsubyke said: Nu am citit tot , reeeeetardule . Iar ti-a dat voie Vera la pc ? :))))))))))) citeste, are legatura cu tine Report
February 2, 20188 yr comment_15568 1 minute ago, i sin said: citeste, are legatura cu tine Vrei sa zici ca nu a scris aceleasi cacaturi pe care le zice mereu ? Blablabla sunt pedofil,blablabla Razvanel .. muie motanel. Report
February 2, 20188 yr comment_15570 13 minutes ago, FCSB said: Da-i o gurita Si in liga 4-a de ajungem sa jucam ... nu o sa aveti niciodata asta : Mai trec inca 20-30 de ani pana o sa simtiti si voi fiorul pe care il simtim noi , cainii . Report
February 2, 20188 yr comment_15571 6 minutes ago, Definitely not tsubyke said: Si in liga 4-a de ajungem sa jucam ... nu o sa aveti niciodata asta : Mai trec inca 20-30 de ani pana o sa simtiti si voi fiorul pe care il simtim noi , cainii . Pai mergeti cu galeria asta in >>>>>>> ( Atata galerie si echipa joaca bambilici , sa vedem cand nu prinde playoff daca o sa mai fie asa galerie ) Report
February 2, 20188 yr comment_15578 1 hour ago, Definitely not tsubyke said: Vrei sa zici ca nu a scris aceleasi cacaturi pe care le zice mereu ? Blablabla sunt pedofil,blablabla Razvanel .. muie motanel. lol....motane...te stie... Report
Create an account or sign in to comment