Jump to content
News Ticker
RR DB - 20.01.2023 18:00 GMT+2 https://muonline.land

Mecanici, formule si alte dubiosenii


Internal

Recommended Posts

Guest Intrebare
3 hours ago, Internal said:

Da.

Am vazut ca e gresita descrierea la Crystal Morning Star, scrie ca e 1 handed dar defapt e 2 handed :)

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Guest Intrebare said:

Am vazut ca e gresita descrierea la Crystal Morning Star, scrie ca e 1 handed dar defapt e 2 handed :)

Ar trebui reparat la un moment dat...dar in general playerii au vazut cu timpul ca itemul e 2H.

 

L-a schimbat @Damian acum cativa ani sa fie 1H si i-au sarit RFi in cap ca nu mai pot sa foloseasca setul Rave 😂. Apoi a fost schimbat la loc in 2H dar in descriere a ramas ca e 1H.

  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

52 minutes ago, Internal said:

L-a schimbat @Damian acum cativa ani sa fie 1H si i-au sarit RFi in cap ca nu mai pot sa foloseasca setul Rave 😂. Apoi a fost schimbat la loc in 2H dar in descriere a ramas ca e 1H.

Eram mandru rau ca pot sa raspund la chestia asta, mi-e un pic groaza de faptul ca ai tinut minte asa ceva =))))))))))))))

Link to comment
Share on other sites

23 hours ago, Internal said:

Ar trebui reparat la un moment dat...dar in general playerii au vazut cu timpul ca itemul e 2H.

 

L-a schimbat @Damian acum cativa ani sa fie 1H si i-au sarit RFi in cap ca nu mai pot sa foloseasca setul Rave 😂. Apoi a fost schimbat la loc in 2H dar in descriere a ramas ca e 1H.

rezolv.

link valabil 2 zile, poate bagati la sa-si faca update clientul.

https://we.tl/t-yEi7yUJ1yZ

Edited by Damian
Link to comment
Share on other sites

Guest Intrebare

Seara buna din nou :)

Mai am o nelamurire, la BK twisting slash-u scrie ca foloseste 10 AG dar defapt consuma 51 AG / attack. Am un BK cu 5 rr 3.2k agi / 1k vit / 3.5k ene si raman fara AG folosind helperu...

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Guest Intrebare said:

Seara buna din nou :)

Mai am o nelamurire, la BK twisting slash-u scrie ca foloseste 10 AG dar defapt consuma 51 AG / attack. Am un BK cu 5 rr 3.2k agi / 1k vit / 3.5k ene si raman fara AG folosind helperu...

Toate skillurile care au un cost de AG au un bonus de 1% din AG-ul total al characterului.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Guest Intrebare

Oh, nu am vazut aia. Totusi, mi se pare putin aiurea sa nu poti sta cu ts pe BK nici la 5-7 rr-uri ca ramai fara AG.. mai ales ca e singurul spell "AOE" de la bk...

Link to comment
Share on other sites

43 minutes ago, Guest Intrebare said:

Oh, nu am vazut aia. Totusi, mi se pare putin aiurea sa nu poti sta cu ts pe BK nici la 5-7 rr-uri ca ramai fara AG.. mai ales ca e singurul spell "AOE" de la bk...

Poti folosi Strike of Destruction, Rageful Blow sau chiar combo, in functie de spot.

Strike of Destruction de asemenea ataca destul de repede cu transformation ring.

Link to comment
Share on other sites

Salut @Internal, pe ce creste mai exact damage-ul la dl ( fire scream, lanturi, chaotic desire) pentru ca stiam ca scalează pe energy. Am bagat 10k ene având 3k strenght si nu am vazut mare schimbare, mai apoi am bagat 5k str si am observat o creștere cu vreo 3-4k a damage-ului. Deci care ar fi rația optimă pentru damage maxim? (%str %ene)

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Godrick said:

Salut @Internal, pe ce creste mai exact damage-ul la dl ( fire scream, lanturi, chaotic desire) pentru ca stiam ca scalează pe energy. Am bagat 10k ene având 3k strenght si nu am vazut mare schimbare, mai apoi am bagat 5k str si am observat o creștere cu vreo 3-4k a damage-ului. Deci care ar fi rația optimă pentru damage maxim? (%str %ene)

Se scaleaza intradevar din energy, dar energy functioneaza ca o amplificare a strength-ului.

 

Base damage = strength.

Ability damage = energy.

 

Formula fundamentala de damage in MU: (base damage - defense aparator) * ability damage. Realistic vorbind pt PvE probabil 1/3 strength 2/3 energy e cel mai mare damage, pt PvP tind sa cred ca full strength (sau 5/6 strength 1/6 energy) ar fi mai indicat, pentru ca practic prin base damage-ul mai mare combati defense-ul celui cu care te bati (care probabil are mult defense din agility).

  • Like 1
  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

Da, in principal strength iti da base damage si energy ability damage (imi scapa numele care apare pe C, AoE Damage sau ceva, e irelevant). Pentru ca pe RF si vitality da base damage, o sa creasca si de acolo damage-ul, dar nu cu mult (comparativ cu strength).

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
2 hours ago, Valhalla said:

@Internal primim ceva daca votam serverul pe bannerele alea de la subsolul paginii? 😂

Ne e prea frica de vietnamezi ca sa va incurajam sa ne urcati in topuri. Momentan as prefera sa ramana de forma.

  • Haha 1
  • Sad 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
On 12/14/2017 at 10:24 PM, Internal said:

Ignore Defense = 8% baza + Energy / 1024

Dark Side / Roar = AttackDamage  * (200 + Energy / 48) / 100

Chain Drive =  (AttackDamage + Vitality / 48) * (200 + Vitality / 48) / 100

 

Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...

Salutare ! As avea si eu o intrebare @Internal

Am observat ca atunci cand adaugi puncte la ML in Critical Damage PowUp(3) dmg-ul afisat pe ecran scade. Voiam sa te intreb daca dmg-ul este doar pentru PVP sau ar trebui sa creasca si pe PVE ?

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
On 12/7/2017 at 4:39 PM, Internal said:

Depinde de unde vine - DSR de pe itemele excellente (optiunea de 10%) se aplica doar la mobi.

DSR din ML care e pe stanga (si scrie si pe el PvP) este activ in PvP. DSR din Harmony si Guardian(380) se aplica in PvP. Bufful de RF se aplica in PvE si PvP.

Desi este singurul DSR din ML nu prea vad sa scrie PVP pe el, deci este bun si in pvp sau ?

Screen(07_18-20_38)-0001.thumb.jpg.67839e3e92a969f5351fc8bdff4f83dc.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
On 6/30/2020 at 11:18 AM, w1cked said:

Salutare ! As avea si eu o intrebare @Internal

Am observat ca atunci cand adaugi puncte la ML in Critical Damage PowUp(3) dmg-ul afisat pe ecran scade. Voiam sa te intreb daca dmg-ul este doar pentru PVP sau ar trebui sa creasca si pe PVE ?

Ar trebui sa fie pentru ambele, iar DMG-ul de pe ecran nu ar trebui sa il compari direct, pt. ca critical damage are variatie. Trebuie comparate cu medie facuta pe mai multe critice.

 

On 7/18/2020 at 9:04 PM, Alaressa said:

Desi este singurul DSR din ML nu prea vad sa scrie PVP pe el, deci este bun si in pvp sau ?

Screen(07_18-20_38)-0001.thumb.jpg.67839e3e92a969f5351fc8bdff4f83dc.jpg

E PvE.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...