Jump to content
View in the app

A better way to browse. Learn more.

PROGame

A full-screen app on your home screen with push notifications, badges and more.

To install this app on iOS and iPadOS
  1. Tap the Share icon in Safari
  2. Scroll the menu and tap Add to Home Screen.
  3. Tap Add in the top-right corner.
To install this app on Android
  1. Tap the 3-dot menu (⋮) in the top-right corner of the browser.
  2. Tap Add to Home screen or Install app.
  3. Confirm by tapping Install.

Mecanici, formule si alte dubiosenii

Featured Replies

@AndreiSefuLaFemei aici poti intreba. 

  • Replies 154
  • Views 396k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Most Popular Posts

  • Sa ma gândesc de unde sa încep ca sa fie mai ușor de înțeles  Da, pe server sunt iteme de la 1-5 socket si cu cât are mai multe sockete itemu cu atat e mai rar. Ele pica in cleon pe spoturi doar ca ce

  • In acest topic puteti pune intrebari legate despre formulele (defense, attack damage, spelluri etc.), mecanici (cum functioneaza sistemu' x, cum se calculeaza damage-ul ala, de ce nu dau stun in conti

  • Depinde de unde vine - DSR de pe itemele excellente (optiunea de 10%) se aplica doar la mobi. DSR din ML care e pe stanga (si scrie si pe el PvP) este activ in PvP. DSR din Harmony si Guardian(38

Posted Images

On 12/21/2017 at 11:05 AM, Internal said:

Sunt cam aiurea setate alea de 20/30 coins. Cand o sa am timp o sa ma uit la ele si o sa anunt ce s-a schimbat.

Si la rena.

5 rena = 1soul.   Nu stiu daca am fost eu ghinionist, dar mi se pare aiurea daca are reward de numai 1jwl.

Salut, am o curiozitate in legatura cu quest-ul. Il am momentan pe cel cu Silver Valkirye. Ieri am reusit sa omor 7 sau 8, astazi insa nu am mai putut, deoarece isi refac viata instant dupa ce le dau damage, ieri nu aveau hp recovery, ce s-a intamplat? Mersi ! 

58 minutes ago, HIJACKED said:

Salut, am o curiozitate in legatura cu quest-ul. Il am momentan pe cel cu Silver Valkirye. Ieri am reusit sa omor 7 sau 8, astazi insa nu am mai putut, deoarece isi refac viata instant dupa ce le dau damage, ieri nu aveau hp recovery, ce s-a intamplat? Mersi ! 

Nimic..e un bug ceva ca se intampla la toti asta.

Trebuie doar sa cauti pe aia care nu au hp recovery, daca vezi ca ii creste viata inapoi cauta altii pana gasesti pe aia normali.

 

Eu nu inteleg altceva totusi: de ce am questuri gen Bali care nici la 1RR nu pot sa il omor ?

Nu trebuia sa fie questuri cu mobi din ce in ce mai mici pana sa ajungi la aia ''mari'' ?

Am inteles, poate se va rezolva. Banuiesc ca stiu moderatorii de el. 

1 hour ago, claud1u said:

Nimic..e un bug ceva ca se intampla la toti asta.

Trebuie doar sa cauti pe aia care nu au hp recovery, daca vezi ca ii creste viata inapoi cauta altii pana gasesti pe aia normali.

 

Eu nu inteleg altceva totusi: de ce am questuri gen Bali care nici la 1RR nu pot sa il omor ?

Nu trebuia sa fie questuri cu mobi din ce in ce mai mici pana sa ajungi la aia ''mari'' ?

si eu am aegis de k7 :D , si am abia 1,04% facut

As dorii si eu daca se poate sa imi spuneti cum sta treaba cu optiunile itemelor si ce trebuie sa combini in functie de clasa pe care o joci.Ca sa simplific , as vrea sa stiu mai exact ce optiuni trebuie pe iteme(Pentru PVP bine-nteles) de exemplu daca joci un Agility Elf? Este mai bun dd reflect sau dd hp ?Nu stiu cui sa adresez intrebarile astea si as vrea sa ma axez pe anumite iteme de la inceput ca sa nu ma trezesc mai tarziu ca as fi vrut alte optiuni..Multumesc anticipat !

  • 2 weeks later...
On 12/17/2017 at 1:30 PM, Internal said:

Toate formulele alea sunt din Energy, la fel si AG. Nu are rost sa le scriu (sunt lungi) din moment ce tin doar de Energy.

Care este formula si cum functioneaza acest berserker mai exact?

La 2550+ ene: Fara berserk 3898edr si cu berserker 3925edr. 

Chiar asa de mica este diferenta ? Este cumva buguit?

Precizez ca am set Semeden  + completarile de Chrono.

 

@Internal formula pe scurt doar pentru berserker daca se poate.

Mersi fain.

Edited by Biggles2

  • Author
5 hours ago, Biggles2 said:

Care este formula si cum functioneaza acest berserker mai exact?

La 2550+ ene: Fara berserk 3898edr si cu berserker 3925edr. 

Chiar asa de mica este diferenta ? Este cumva buguit?

Precizez ca am set Semeden  + completarile de Chrono.

 

@Internal formula pe scurt doar pentru berserker daca se poate.

Mersi fain.

Este pusa si la anunturi: (Energy * Energy) / (128 * 32768). In cazul tau mana si damage cresc cu 1.55%, si viata scade cu 4,9%.

Din cauza ca formula e mai 'exotica', diferentele se simt la valori mai mari. De exemplu:

10k energy - 24% crestere

15k energy - 53% crestere

20k energy - 95% crestere

25k energy - 150% crestere

32k energy - 250%  crestere

vroiam sa intreb....Nature merge si la +13 , +14 , +15 sau numai pana la +11???
 

Numai pana la +11

care e diferenta intre str si ene la Dark Lord ? teoretic pe alte db-uri ENE crestea dmg la lanturi pt DL , dar acum nu pare sa fie la fel , un ajutor despre cum se comporta acum daca vreau sa bag ene? :) 

  • Author

Strength si energy pe DL cresc (si au crescut si in trecut) damage-ul la toate abilitatile DL-ului. Diferenta este ca acum energy pur nu este rentabil. 1/3 strength si 2/3 energy e cat de cat optim.

E limita la nr-ul de mobi pe care ii poti ataca simultan cu Dark Side?

  • Author
38 minutes ago, Dizzy said:

E limita la nr-ul de mobi pe care ii poti ataca simultan cu Dark Side?

5 simultan maxim.

@Internal, ce crezi, ai putea face ceva/ cumva sa nu se mai dea dmg-ul peste cap si sa se vada dmg-ul total dat mobilor? :P

  • Author

Damage-ul nu se 'da peste cap', insa daca omori mobii dintr-o lovitura (si damage-ul este mai mare decat HP-ul lor), hitul final care omoara targetul nu se transmite. Daca vrei sa iti testezi damage-ul poti folosi fire / mobii din LaCleon.

9 hours ago, Internal said:

5 simultan maxim.

Asa ati setat-o voi? Mi se pare un mare dezavantaj, mai are un alt skill limitarea asta?

  • Author
2 hours ago, Dizzy said:

Asa ati setat-o voi? Mi se pare un mare dezavantaj, mai are un alt skill limitarea asta?

Asa e jocul, pe orice server. Si da, cam toate AoE-urile din joc au limita de target-uri - Gigantic Storm de exemplu are limita ~8.

Gigantic storm e stupid de over powered. Da in 8 mobi odata si la castel in 8 nobi odata fara sa pui cursorul pe vreunul. Mai ramane sa puneti aceeasi "aroma" si pe triple shot la elfe si nu mai intra nici dracu pe porti. 

50 minutes ago, Internal said:

Asa e jocul, pe orice server. Si da, cam toate AoE-urile din joc au limita de target-uri - Gigantic Storm de exemplu are limita ~8.

Si evil spirits, ce limita are?

  • Author
3 hours ago, Closed said:

Si evil spirits, ce limita are?

Nu are.

8 hours ago, Closed said:

Si evil spirits, ce limita are?

Nu putem compara ES cu Gigantic Storm/Dark Side sau alte skill-uri care dau dmg-ul instant.

 

9 hours ago, Greedy said:

Gigantic storm e stupid de over powered. Da in 8 mobi odata si la castel in 8 nobi odata fara sa pui cursorul pe vreunul. Mai ramane sa puneti aceeasi "aroma" si pe triple shot la elfe si nu mai intra nici dracu pe porti. 

Votez si pentru dark side. Fara hover sa dea in toti.

14 hours ago, Greedy said:

Gigantic storm e stupid de over powered. Da in 8 mobi odata si la castel in 8 nobi odata fara sa pui cursorul pe vreunul. Mai ramane sa puneti aceeasi "aroma" si pe triple shot la elfe si nu mai intra nici dracu pe porti. 

Aici presupun ca legat de elf, te referi la Multishot , ca saracul Triple Shot daca a atins 1 target cu una din cele 3-4-5 sageti , nu are Pierce Through si dispare.

oricum legat de AOE spells , elfa e cea mai dezavantajata :)))

Din punctul asta de vedere , ca elfa sa dea damage trebuie sa fie in maxim 2-3 range de tinta + ca nu e aoe ci e Spread. Pentru elfa ar merge Pierce Through la Triple shot totusi :) dar ar fi oarecum OP la farming

O formula de calcul pentru bufful de la elfa se poate? Stiu ca multe sunt modificate pe serverul asta si nu vreau sa caut pe alt forum

Create an account or sign in to comment

Configure browser push notifications

Chrome (Android)
  1. Tap the lock icon next to the address bar.
  2. Tap Permissions → Notifications.
  3. Adjust your preference.
Chrome (Desktop)
  1. Click the padlock icon in the address bar.
  2. Select Site settings.
  3. Find Notifications and adjust your preference.