Jump to content
View in the app

A better way to browse. Learn more.

PROGame

A full-screen app on your home screen with push notifications, badges and more.

To install this app on iOS and iPadOS
  1. Tap the Share icon in Safari
  2. Scroll the menu and tap Add to Home Screen.
  3. Tap Add in the top-right corner.
To install this app on Android
  1. Tap the 3-dot menu (⋮) in the top-right corner of the browser.
  2. Tap Add to Home screen or Install app.
  3. Confirm by tapping Install.

Mecanici, formule si alte dubiosenii

Featured Replies

Din cauza ca te duci singur. Incearca cu inca 1 sau 2 cu tine sa vezi ca numai este bug

  • Replies 154
  • Views 396k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Most Popular Posts

  • Sa ma gândesc de unde sa încep ca sa fie mai ușor de înțeles  Da, pe server sunt iteme de la 1-5 socket si cu cât are mai multe sockete itemu cu atat e mai rar. Ele pica in cleon pe spoturi doar ca ce

  • In acest topic puteti pune intrebari legate despre formulele (defense, attack damage, spelluri etc.), mecanici (cum functioneaza sistemu' x, cum se calculeaza damage-ul ala, de ce nu dau stun in conti

  • Depinde de unde vine - DSR de pe itemele excellente (optiunea de 10%) se aplica doar la mobi. DSR din ML care e pe stanga (si scrie si pe el PvP) este activ in PvP. DSR din Harmony si Guardian(38

Posted Images

1 hour ago, FCSB said:

Din cauza ca te duci singur. Incearca cu inca 1 sau 2 cu tine sa vezi ca numai este bug

pai am mai facut gaioane singur si a fost ok.

am o intrebare:Max hp-ul creste din hp-ul de baza sau din hp-ul total(sweal)?

1 hour ago, cioby said:

am o intrebare:Max hp-ul creste din hp-ul de baza sau din hp-ul total(sweal)?

Il creste din MAX HP din pacate =(  Mai mult de 500k-550k hp nu are BK la full cu set excelent.

2 hours ago, Definitely not tsubyke said:

Il creste din MAX HP din pacate =(  Mai mult de 500k-550k hp nu are BK la full cu set excelent.

cu set exe o sa ai undeva pe la 370k si cu socket ajungi pe la 550k ...

Am 10 % la quest și nu mi-a dat nici un jwl pana aku???e normal??

  • 2 weeks later...

formula pentru Swel ?

 

Si eu am patit la Gaion, imediat dupa RR , daca vreau sa fac Gaionu, merge o poarta si a doua se baguieste.. trec prin ea, ma duc pe portal si ma da in acelasi loc nu ma trimite un urmatoarea zona. la level mai mare nu am putut sa reproduc bugul

  • Author
4 hours ago, Kroint said:

formula pentru Swel ?

 

De pe landing / news - "Swell life ajustat - formula a fost schimbata in Vitality / 512 + Energy / 256 %"

Salut, am si eu o intrebare in privinta dmg-ului la summ, la 10k ene dau dmg 14k edr, care e formula de baza ca mi se pare cam mic dmg-ul, alti chari la 5k dau asa dmg...

@Haifisch @Internal

 

Ce s-a intamplat cu dropul de la chaosi ? Cel putin in arena de la un timp nu am vazut asa ceva, in schimb creation la greu.

 

11 minutes ago, claud1u said:

@Haifisch @Internal

 

Ce s-a intamplat cu dropul de la chaosi ? Cel putin in arena de la un timp nu am vazut asa ceva, in schimb creation la greu.

 

a picat chaos vreodata in arena?

Spoiler

Se poate, niste informati despre aripile din MuShop ? 

-absorb

-dmg

-opt


multumesc

 

Edited by Kroint

9 minutes ago, Kroint said:
  Reveal hidden contents

Se poate, niste informati despre aripile din MuShop ? 

-absorb

-dmg

-opt


multumesc

 

Au aceleasi stats ca aripile lvl 2

cand apesi pe buy se genereaza o aripa pe stilul goblin

poate sa pice cheala sau luck ignore

On 2/10/2018 at 8:31 PM, CristiMG said:

De ce dau dmg mai mare cu un Striker scepter lk edr mana +9 decat cu un Absolute Scepter +lk +15 +3sk full ? Toate caracteristicile sunt mai bune la sceptrul de lvl 380.

 

Precizez ca am lvl 383.

 

 

Screen(02_10-20_25)-0005.jpg

Screen(02_10-20_25)-0007.jpg

Screen(02_10-20_26)-0012.jpg

Screen(02_10-20_28)-0013.jpg

Testeaza pe acelasi tip de mob ambele sceptre , Narcondra nu au acelasi defence ca  Bali/Soldiers.

 

On 10.02.2018 at 7:31 PM, CristiMG said:

De ce dau dmg mai mare cu un Striker scepter lk edr mana +9 decat cu un Absolute Scepter +lk +15 +3sk full ? Toate caracteristicile sunt mai bune la sceptrul de lvl 380.

 

Precizez ca am lvl 383.

 

 

Screen(02_10-20_25)-0005.jpg

Screen(02_10-20_25)-0007.jpg

Screen(02_10-20_26)-0012.jpg

Screen(02_10-20_28)-0013.jpg

Baga si tu un critical 12% si un level type si probeaza iar.

12 minutes ago, CristiMG said:

 

Inca o intrebare. Pot tine itemele 380 pe mine si la lvl mai mici ? Isi pastreaza optiunile si dmg-ul ?

Le poti pastra, seedurile sunt active chiar daca nu ai lvl 380 , in schimb nu este activ damage-ul sceptrului 180-198.

2 minutes ago, CristiMG said:

Sai asta cat influenteaza la DMG ?

Sincer n-am probat dar seedurile alea trb pe arma

  • Author

Fara sa probezi pe acelasi tip de mobi si sa arati ca ai EDR diferit (cu aceleasi buffe / doar arme diferite), nu ai ce raspuns sa primesti inafara de 'testeaza' iar + oricum conteaza seedurile de pe armele cu socket mult.

  • Author
On 2/17/2018 at 7:39 PM, CristiMG said:

Care este diferenta de defence intre un set full +13 si un set full +15 ? Puteti lua exemplu setul Royal 380 non exe.

Multumesc.

Inca o intrebare referitoare la itemele 380. Daca le tin pe mine si dupa rr, pierd ceva din optiunile acestora ?

Un set +13 are bonus de defense 20%, unul +15 are 30%.

 

1 hour ago, CristiMG said:

Un raspuns, va rog ? Dupa rr am observat o scadere a dmg-ului cu aproximativ 100 ( DMG-ul era undela la 11500 cu DGR)

 

Astept un raspuns exact cu formulele, va rog.

Multumesc !

Ai iteme cu damage/level ?

  • Author
7 hours ago, CristiMG said:

Multumesc. Sa inteleg ca este vorba de 20% si 30% din defence-ul total, sau din defence-ul per item ?

Nu, am Sceptrul 380 din pozele de mai sus. Nu are dmg/lvl.

Defence-ul total (adica inclusiv cel din agility).

Mai exista Sylphid Bow / Sylphid Wind Bow pe db-ul asta ? Exe ma refer, ca nu am vazut nici unul si e trist ca Dark Stinger nu poate fi facut Exe. Mersi.

 

Sau daca nu e exe, macar unde se poate gasi non-exe ?

Just now, HaOz0r said:

Mai exista Sylphid Bow / Sylphid Wind Bow pe db-ul asta ? Exe ma refer, ca nu am vazut nici unul si e trist ca Dark Stinger nu poate fi facut Exe. Mersi.

 

Sau daca nu e exe, macar unde se poate gasi non-exe ?

La senior

pfff deci de-aia n-am vazut eu de cand a inceput serverul :)))

@Haifisch Cum se calculeaza Zen-ul luat pentru Helper ? nu de alta dar pe elfa de 11 RR si Q3 terminat, am inceput sa raman fara Zen in arena 2 ( de la 1.7miliarde zen la 68000 zen in mai putin de 8 ore ), in schimb pe MG de 9 RR cu Quest lvl 3 terminat, abia imi scade 300mil zen pentru aceeasi perioada. ( locatie Lacleon)

 

Mersi.

Create an account or sign in to comment

Configure browser push notifications

Chrome (Android)
  1. Tap the lock icon next to the address bar.
  2. Tap Permissions → Notifications.
  3. Adjust your preference.
Chrome (Desktop)
  1. Click the padlock icon in the address bar.
  2. Select Site settings.
  3. Find Notifications and adjust your preference.