January 12, 20188 yr comment_12088 Aripile lvl 3 ce incr dmg si absorb au ? aripile 2.5 din shop ce incr dmg si absorb au ? Report
January 12, 20188 yr comment_12092 Imi poti spune te rog si mie formulele pentru MG pe str ? Cred ca sunt singurul , si dau dmg extrem de mic . Report
January 12, 20188 yr comment_12098 3 hours ago, Internal said: Ambele buff-uri au formula Energy / 16. pai nu face sens. la 16k ene nu poate sa dea doar 1000dmg in plus Report
January 12, 20188 yr Author comment_12107 3 hours ago, mrpops said: Aripile lvl 3 ce incr dmg si absorb au ? aripile 2.5 din shop ce incr dmg si absorb au ? Cele de 2.5 au 39% + 2 * nivel % increase/decrease. Cele de level 3 variaza in functie de clasa. 2 hours ago, George Clinciu said: Imi poti spune te rog si mie formulele pentru MG pe str ? Cred ca sunt singurul , si dau dmg extrem de mic . AttackDamageMin = Strength / 6 + Energy / 12 AttackDamageMax = Strength / 4 + Energy / 8 Pentru Powerslash, Fire Slash si Flame Strike formula devine Damage = AttackDamage * (200 + Energy / 48) / 100 Restul skillurilor din strength (TS, arma 1hand etc.) au doar AttackDamage * 2. 1 hour ago, redoxt said: pai nu face sens. la 16k ene nu poate sa dea doar 1000dmg in plus Ba face foarte mult sens pentru ca e bonus de attack damage, inainte de multiplier din energy / vitality (in cazul RF-ului). Ca sa iti dau un exemplu, sa zicem ca un spell ipotetic are formula urmatoare Damage = AttackDamage * (200 + Energy/48) / 100 Unde AttackDamage e dat din arma currenta, strength, energy pe unele clase samd. Daca tu iei buff de elfa, formula devine aproximativ Damage = (AttackDamage + BuffDamageElfa) * (200 + Energy/48) / 100 Putem extrage bonusul pe care ti l-a dat elfa si ajungem la DamageBonusElfa = BuffDamageElfa * (200 + Energy/48) / 100 Care, de exemplu, pe un character cu 4800 energy, si 16000 energy pe elfa care da buff, inseamna 3000 damage. Sunt mai multe multipliere (demonul/impul/guardian/fairy/aripi etc.) care pot sa afecteze damage-ul asta, si din cauza asta au fost scazute drastic pe database-ul asta. Report
January 13, 20188 yr comment_12112 1 hour ago, Internal said: Cele de 2.5 au 39% + 2 * nivel % increase/decrease. Cele de level 3 variaza in functie de clasa. AttackDamageMin = Strength / 6 + Energy / 12 AttackDamageMax = Strength / 4 + Energy / 8 Pentru Powerslash, Fire Slash si Flame Strike formula devine Damage = AttackDamage * (200 + Energy / 48) / 100 Restul skillurilor din strength (TS, arma 1hand etc.) au doar AttackDamage * 2. Ba face foarte mult sens pentru ca e bonus de attack damage, inainte de multiplier din energy / vitality (in cazul RF-ului). Ca sa iti dau un exemplu, sa zicem ca un spell ipotetic are formula urmatoare Damage = AttackDamage * (200 + Energy/48) / 100 Unde AttackDamage e dat din arma currenta, strength, energy pe unele clase samd. Daca tu iei buff de elfa, formula devine aproximativ Damage = (AttackDamage + BuffDamageElfa) * (200 + Energy/48) / 100 Putem extrage bonusul pe care ti l-a dat elfa si ajungem la DamageBonusElfa = BuffDamageElfa * (200 + Energy/48) / 100 Care, de exemplu, pe un character cu 4800 energy, si 16000 energy pe elfa care da buff, inseamna 3000 damage. Sunt mai multe multipliere (demonul/impul/guardian/fairy/aripi etc.) care pot sa afecteze damage-ul asta, si din cauza asta au fost scazute drastic pe database-ul asta. multumesc de raspuns Report
January 13, 20188 yr comment_12139 Care sunt diferentele intre optiunile de la exchange lucky coins? Am luat aceleasi iteme si pe 30 si pe 10. Au rate diferite la optiuni? Report
January 13, 20188 yr comment_12179 15 hours ago, Internal said: AttackDamageMin = Strength / 6 + Energy / 12 AttackDamageMax = Strength / 4 + Energy / 8 Pentru Powerslash, Fire Slash si Flame Strike formula devine Damage = AttackDamage * (200 + Energy / 48) / 100 Restul skillurilor din strength (TS, arma 1hand etc.) au doar AttackDamage * 2. La 5400 str si 800 ene sa dau 3.4 k dmg cu Power Slash mi se pare foarte putin . Poti verifica un pic dmg ? Printuri cu arma, pendant si aripi. Mersi. Report
January 13, 20188 yr Author comment_12181 Este normal, mai ai nevoie energy pe langa strength si oricum nu ai multe reseturi. Edit: si vezi ca 2% de pe pendantul ala nu te ajuta cu nimic - ala e wizardry. Add-ul de pe aripa la fel. Report
January 14, 20188 yr comment_12362 Hello, am si eu o intrebare, daca puteti sa ma ajutati sau cu un link ca nu am gasit, daca am de exemplu staff cu 5 sockete, merg optiunile de pe el? sau trebuie sa am tot setu cu 5 sockete sa mearga, multumesc! Report
January 14, 20188 yr Author comment_12365 2 hours ago, mrpops said: Hello, am si eu o intrebare, daca puteti sa ma ajutati sau cu un link ca nu am gasit, daca am de exemplu staff cu 5 sockete, merg optiunile de pe el? sau trebuie sa am tot setu cu 5 sockete sa mearga, multumesc! Merg. Report
January 18, 20188 yr comment_13013 nush daca e de mult si nimeni nu a facut nimic, dar recent am observat summoner normal hit 1 rr, 20k dmg, poate e vreun bug in urma updateurilelor, in caz contrar... sa fie rusine celor care nu au raportat Report
January 18, 20188 yr comment_13015 27 minutes ago, Mu3rTe said: nush daca e de mult si nimeni nu a facut nimic, dar recent am observat summoner normal hit 1 rr, 20k dmg, poate e vreun bug in urma updateurilelor, in caz contrar... sa fie rusine celor care nu au raportat Problema a aparut azi dimineata, am vazut si eu si i-am raportat lu @Internal care acum 5 minute a rezolvat problema Report
January 18, 20188 yr Author comment_13018 De asemenea daca se mai intampla in viitor un set ancient sa dea optiuni in plus / in minus (saptamana trecuta pe setul Heras nu dadea EDR pana la restart), va rog frumos sa anuntati un admin / GM (fie ca e pe Discord / Forum / PM etc.) ca sa putem rezolva. Report
January 20, 20188 yr comment_13220 @Internal la tasta F4 se poate rezolva sa nu se mai tot blocheze caracterul ? Report
January 20, 20188 yr Author comment_13226 1 hour ago, Valhalla said: @Internal la tasta F4 se poate rezolva sa nu se mai tot blocheze caracterul ? N-am reusit sa reproduc - descrie putin mai in detaliu. Report
January 20, 20188 yr comment_13231 15 minutes ago, Internal said: N-am reusit sa reproduc - descrie putin mai in detaliu. Daca apesi tasta F4 nu poti misca caracterul cu click de la mouse amu-s 1 ora am patit chestia asta si era o vorba ca tre sa mai apesi inca odata F4 ca sa se poata misca si supriza, nu a mers deloc, intr-un final a trebuit sa dau exit game. Report
January 20, 20188 yr comment_13237 3 hours ago, Internal said: N-am reusit sa reproduc - descrie putin mai in detaliu. te rog rezolva si gaionul , nu apare poarta ca sa o putem sparge sa trecem mai departe. ramanem blocati. Report
January 20, 20188 yr comment_13256 1. De ce e rata mai mica la sockete la goblin vs exe ? 65% vs 75 2. Merge acel jwl de reroll bagat in iteme socket de la +10 in sus ? Report
January 20, 20188 yr comment_13258 La iteme le neexe întotdeauna a fost rata mai mica decât la cele exe. Report
January 21, 20188 yr comment_13260 1 hour ago, claud1u said: 1. De ce e rata mai mica la sockete la goblin vs exe ? 65% vs 75 2. Merge acel jwl de reroll bagat in iteme socket de la +10 in sus ? acel jwl merge doar pana la +9. deci strici cv jwl sa iei 5 sokete apoi pica la +10. np Report
January 21, 20188 yr comment_13263 m-am lamurit pana la urma, dar mai am o intrebare: daca bag seed intr-un item cu 3 socket +9, merge sa bag acel jwl de reroll dupaia ? Si dispare seedul bagat sau ramane ? Report
January 21, 20188 yr comment_13264 7 hours ago, tekman said: te rog rezolva si gaionul , nu apare poarta ca sa o putem sparge sa trecem mai departe. ramanem blocati. Gaionul merge perfect. Ai avut probleme? Report
January 21, 20188 yr comment_13266 33 minutes ago, FCSB said: Gaionul merge perfect. Ai avut probleme? oare dc am spus ca nu putem sparge poarta? pt ca totul e perfect? Report
Create an account or sign in to comment