Jump to content
View in the app

A better way to browse. Learn more.

PROGame

A full-screen app on your home screen with push notifications, badges and more.

To install this app on iOS and iPadOS
  1. Tap the Share icon in Safari
  2. Scroll the menu and tap Add to Home Screen.
  3. Tap Add in the top-right corner.
To install this app on Android
  1. Tap the 3-dot menu (⋮) in the top-right corner of the browser.
  2. Tap Add to Home screen or Install app.
  3. Confirm by tapping Install.

Mecanici, formule si alte dubiosenii

Featured Replies

  • Replies 154
  • Views 396k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Most Popular Posts

  • Sa ma gândesc de unde sa încep ca sa fie mai ușor de înțeles  Da, pe server sunt iteme de la 1-5 socket si cu cât are mai multe sockete itemu cu atat e mai rar. Ele pica in cleon pe spoturi doar ca ce

  • In acest topic puteti pune intrebari legate despre formulele (defense, attack damage, spelluri etc.), mecanici (cum functioneaza sistemu' x, cum se calculeaza damage-ul ala, de ce nu dau stun in conti

  • Depinde de unde vine - DSR de pe itemele excellente (optiunea de 10%) se aplica doar la mobi. DSR din ML care e pe stanga (si scrie si pe el PvP) este activ in PvP. DSR din Harmony si Guardian(38

Posted Images

Aripile lvl 3 ce incr dmg si absorb au ?  

aripile 2.5 din shop ce incr dmg si absorb au ?

Imi poti spune te rog si mie formulele pentru MG pe str ? Cred ca sunt singurul , si dau dmg extrem de mic .

3 hours ago, Internal said:

Ambele buff-uri au formula Energy / 16.

pai nu face sens. la 16k ene nu poate sa dea doar 1000dmg in plus

  • Author
3 hours ago, mrpops said:

Aripile lvl 3 ce incr dmg si absorb au ?  

aripile 2.5 din shop ce incr dmg si absorb au ?

Cele de 2.5 au 39% + 2 * nivel % increase/decrease. Cele de level 3 variaza in functie de clasa.

 

2 hours ago, George Clinciu said:

Imi poti spune te rog si mie formulele pentru MG pe str ? Cred ca sunt singurul , si dau dmg extrem de mic .

AttackDamageMin = Strength / 6 + Energy / 12

AttackDamageMax = Strength / 4 + Energy / 8

Pentru Powerslash, Fire Slash si Flame Strike formula devine

Damage = AttackDamage * (200 + Energy / 48) / 100

Restul skillurilor din strength (TS, arma 1hand etc.) au doar AttackDamage * 2.

 

1 hour ago, redoxt said:

pai nu face sens. la 16k ene nu poate sa dea doar 1000dmg in plus

Ba face foarte mult sens pentru ca e bonus de attack damage, inainte de multiplier din energy / vitality (in cazul RF-ului).

Ca sa iti dau un exemplu, sa zicem ca un spell ipotetic are formula urmatoare

Damage = AttackDamage * (200 + Energy/48) / 100

Unde AttackDamage e dat din arma currenta, strength, energy pe unele clase samd.

Daca tu iei buff de elfa, formula devine aproximativ

Damage = (AttackDamage + BuffDamageElfa) * (200 + Energy/48) / 100

Putem extrage bonusul pe care ti l-a dat elfa si ajungem la

DamageBonusElfa = BuffDamageElfa * (200 + Energy/48) / 100

Care, de exemplu, pe un character cu 4800 energy, si 16000 energy pe elfa care da buff, inseamna 3000 damage.

Sunt mai multe multipliere (demonul/impul/guardian/fairy/aripi etc.) care pot sa afecteze damage-ul asta, si din cauza asta au fost scazute drastic pe database-ul asta.

1 hour ago, Internal said:

Cele de 2.5 au 39% + 2 * nivel % increase/decrease. Cele de level 3 variaza in functie de clasa.

 

AttackDamageMin = Strength / 6 + Energy / 12

AttackDamageMax = Strength / 4 + Energy / 8

Pentru Powerslash, Fire Slash si Flame Strike formula devine

Damage = AttackDamage * (200 + Energy / 48) / 100

Restul skillurilor din strength (TS, arma 1hand etc.) au doar AttackDamage * 2.

 

Ba face foarte mult sens pentru ca e bonus de attack damage, inainte de multiplier din energy / vitality (in cazul RF-ului).

Ca sa iti dau un exemplu, sa zicem ca un spell ipotetic are formula urmatoare

Damage = AttackDamage * (200 + Energy/48) / 100

Unde AttackDamage e dat din arma currenta, strength, energy pe unele clase samd.

Daca tu iei buff de elfa, formula devine aproximativ

Damage = (AttackDamage + BuffDamageElfa) * (200 + Energy/48) / 100

Putem extrage bonusul pe care ti l-a dat elfa si ajungem la

DamageBonusElfa = BuffDamageElfa * (200 + Energy/48) / 100

Care, de exemplu, pe un character cu 4800 energy, si 16000 energy pe elfa care da buff, inseamna 3000 damage.

Sunt mai multe multipliere (demonul/impul/guardian/fairy/aripi etc.) care pot sa afecteze damage-ul asta, si din cauza asta au fost scazute drastic pe database-ul asta.

multumesc de raspuns

Care sunt diferentele intre optiunile de la exchange lucky coins? Am luat aceleasi iteme si pe 30 si pe 10. Au rate diferite la optiuni?

15 hours ago, Internal said:

AttackDamageMin = Strength / 6 + Energy / 12

AttackDamageMax = Strength / 4 + Energy / 8

Pentru Powerslash, Fire Slash si Flame Strike formula devine

Damage = AttackDamage * (200 + Energy / 48) / 100

Restul skillurilor din strength (TS, arma 1hand etc.) au doar AttackDamage * 2.

La 5400 str si 800 ene  sa dau 3.4 k dmg cu Power Slash mi se pare foarte putin . Poti verifica un pic dmg ? 

Printuri cu arma, pendant si aripi.

Mersi.

Untitled1.png

Untitled2.png

Untitled3.png

  • Author

Este normal, mai ai nevoie energy pe langa strength si oricum nu ai multe reseturi.

 

Edit: si vezi ca 2% de pe pendantul ala nu te ajuta cu nimic - ala e wizardry. Add-ul de pe aripa la fel.

Hello, am si eu o intrebare, daca puteti sa ma ajutati sau cu un link ca nu am gasit, daca am de exemplu staff cu 5 sockete, merg optiunile de pe el? sau trebuie sa am tot setu cu 5 sockete sa mearga, multumesc!

  • Author
2 hours ago, mrpops said:

Hello, am si eu o intrebare, daca puteti sa ma ajutati sau cu un link ca nu am gasit, daca am de exemplu staff cu 5 sockete, merg optiunile de pe el? sau trebuie sa am tot setu cu 5 sockete sa mearga, multumesc!

Merg.

nush daca e de mult si nimeni nu a facut nimic, dar recent  am observat summoner normal hit 1 rr, 20k dmg, poate e vreun bug in urma updateurilelor, in caz contrar... sa fie rusine celor care nu au raportat

Screen(01_18-16_15)-0000.jpg

27 minutes ago, Mu3rTe said:

nush daca e de mult si nimeni nu a facut nimic, dar recent  am observat summoner normal hit 1 rr, 20k dmg, poate e vreun bug in urma updateurilelor, in caz contrar... sa fie rusine celor care nu au raportat

Screen(01_18-16_15)-0000.jpg

Problema a aparut azi dimineata, am vazut si eu si i-am raportat lu @Internal care acum 5 minute a rezolvat problema

  • Author

De asemenea daca se mai intampla in viitor un set ancient sa dea optiuni in plus / in minus (saptamana trecuta pe setul Heras nu dadea EDR pana la restart), va rog frumos sa anuntati un admin / GM (fie ca e pe Discord / Forum / PM etc.) ca sa putem rezolva.

@Internal la tasta F4 se poate rezolva sa nu se mai tot blocheze caracterul ?

  • Author
1 hour ago, Valhalla said:

@Internal la tasta F4 se poate rezolva sa nu se mai tot blocheze caracterul ?

N-am reusit sa reproduc - descrie putin mai in detaliu.

15 minutes ago, Internal said:

N-am reusit sa reproduc - descrie putin mai in detaliu.

Daca apesi tasta F4 nu poti misca caracterul cu click de la mouse :) amu-s 1 ora am patit chestia asta si era o vorba ca tre sa mai apesi inca odata F4 ca sa se poata misca si supriza, nu a mers deloc, intr-un final a trebuit sa dau exit game.

3 hours ago, Internal said:

N-am reusit sa reproduc - descrie putin mai in detaliu.

te rog rezolva si gaionul , nu apare poarta ca sa o putem sparge sa trecem mai departe. ramanem blocati.

1. De ce e rata mai mica la sockete la goblin vs exe ?   65% vs 75

 

2. Merge acel jwl de reroll bagat in iteme socket de la +10 in sus ? 

La iteme le neexe întotdeauna a fost rata mai mica decât la cele exe. 

1 hour ago, claud1u said:

1. De ce e rata mai mica la sockete la goblin vs exe ?   65% vs 75

 

2. Merge acel jwl de reroll bagat in iteme socket de la +10 in sus ? 

acel jwl merge doar pana la +9. deci strici cv jwl sa iei 5 sokete apoi pica la +10. np

m-am lamurit pana la urma, dar mai am o intrebare:

 

daca bag seed intr-un item cu 3 socket +9, merge sa bag acel jwl de reroll dupaia ? Si dispare seedul bagat sau ramane ?

7 hours ago, tekman said:

te rog rezolva si gaionul , nu apare poarta ca sa o putem sparge sa trecem mai departe. ramanem blocati.

Gaionul merge perfect. Ai avut probleme?

33 minutes ago, FCSB said:

Gaionul merge perfect. Ai avut probleme?

oare dc am spus ca nu putem sparge poarta? pt ca totul e perfect?

Screen(01_19-22_08)-0000.jpg.f3ceee2f8d8e18ea82b1e216eaa34231.jpgScreen(01_20-17_45)-0004.jpg.62a95257ad9469cd3dde9aeb59bbdd68.jpgScreen(01_20-20_36)-0000.jpg.879c3aff47396abf0edeadc1cad49f62.jpg

 

Create an account or sign in to comment

Configure browser push notifications

Chrome (Android)
  1. Tap the lock icon next to the address bar.
  2. Tap Permissions → Notifications.
  3. Adjust your preference.
Chrome (Desktop)
  1. Click the padlock icon in the address bar.
  2. Select Site settings.
  3. Find Notifications and adjust your preference.