January 12, 20188 yr comment_12020 Salut, am observat niste chestii interesante cu client-ul. Am mai discutat cu adminii legat de treaba asta si nu era nici o rezolvare concreta. (Rezolvarea pe care am gasit-o este functioneaza 100% la mine si nu mai am probleme ) Daca ai mai mult de 1 Client deschis , incepe sa-ti faca figuri. Problema este legata de modul in care deschizi clientele aditionale si este in felul urmator: - Daca deschizi primul client urmat de cliente aditionale , clientele aditionale incep sa se blocheze cand tii apasata o tasta ( orice tasta ) sau daca vrei sa scrii ceva repede ( sa zicem ca dau un pm cuiva sau pui /partypass sau la un Trivia event ) - Daca deschizi clentele unul dupa celalalt inainte sa te loghezi pe vreunul din ele , dupa care incepi si te loghezi pe fiecare in parte, primul client o sa se miste relativ bine, celelalte vor avea probleme de FPS drop si faza mentionata mai sus cu tastele - Daca deschizi primul client, te loghezi, dupa care vrei sa deschizi al 2-lea client din Taskbar ( ca exemplu ) si tii focusul pe al 2-lea clent pana poti da start , dupa care se porneste si te duce la Login screen , se va observa ca este aceeasi problema cu tastele + FPS Drop. (la fel se intampla si daca tii focus-ul pe primul client pana se incarca launcherul de la client 2 dupa care dai Launch si astepti sa porneasca al 2-lea client pana la Login screen) In principiu daca se deschide un al 2-lea client si focusul se face oricand pe el pana se porneste, vor fi probleme de FPS Drop (destul de grave pana la a nu mai putea juca pana nu se inchid clientele si se restarteaza , sau reboot la PC) si probleme de blocare a imaginii cand se tasteaza. O solutie oarecum simpla, am gasit incercand sa evit toate situatiile de mai sus: 1. Pornesti primul launcher si dai Launch 2. Te loghezi frumos dupa ce se incarca clentul si stai frumos in ce harta vrei ( fara sa mori eventual ) 3. Ori schimbi pe folderul unde ai jocul ( Alt+Tab ) ori apesi Windows Button si dai click pe iconita de MUPro 4. Imediat ce ai dat sa lanseze al 2-lea launcher, treci focusul pe primul Client si incepi sa te misti sau sa dai click-uri in-game sau sa ataci pana se incarca complet launcherul 5. Alt + Tab pana la launcher si se da launch 6. Dupa ce s-a dat launch pentru al 2-lea client, se schimba focusul repede pe primul Client care e deja logat si la fel ori ataci ceva ( dand click dreapta-uri, nu tinand apasat ) ori te misti, ori faci un trade ori te muti, se gaseste o actiune 7. Dupa ce s-a lansat al 2-lea client, se da Alt+Tab pana la el ( daca aveti Image Preview sau Windows Previewer activat sau cum se numeste, puteti vedea in Alt+Tab - Tabs Manager daca s-a incarcat sau nu al 2-lea client ) 8. Faceti switch pe al 2-lea client si va logati cu un cont secundar spre exemplu. ( sau contul cuiva, dupa situatie ) 9. Va selectati charul si Enjoy Cu pasii acestia, nu mai exista probleme de FPS Drop ( din cauzele mentionate mai sus ) si nici bug-ul cu tastatura, deci puteti tasta linistiti si participa la Trivia fara probleme Tin sa precizez ca toti pasii de mai sus sunt facuti cu Client-ul in Windowed Mode ( 1920x1080 rezolutie ), deci rezultatul s-ar putea sa difere daca nu e in windowed mode ( ma indoiesc ca ar avea vreo legatura rezolutia in sine ). Voi face si un scurt filmulet, pentru a arata problema de FPS + rezolvarea ( dar nu acum ca imi e somn si am munca dimineata ... ) Pana atunci, spor la liniute Mersi, HaOz0r Edited January 12, 20188 yr by HaOz0r Report
January 17, 20188 yr Author comment_12885 Am facut si un filmulet cu ce pasi trebuie urmati. Edited January 17, 20188 yr by HaOz0r Report
January 20, 20188 yr comment_13239 Din pacate am facut asa si tot imi face asa,credca mi s-a buguit jocul pana acuma doar in vreo 2 ore de vreo 10 ori pe amandoua conturile...deci e imposibil sa joci asa...mai face asa si cu un singur cont... Report
January 21, 20188 yr Author comment_13361 hmmm .... ai tw sau ceva ? as putea sa incerc sa te ajut, daca nu merge , it's out of my hands Report
January 22, 20188 yr comment_13428 19 hours ago, HaOz0r said: hmmm .... ai tw sau ceva ? as putea sa incerc sa te ajut, daca nu merge , it's out of my hands Salut! Daca vrei si ai timp diseara dupa ora 21:00 daca esti,ca atunci ajung acasa! Merci Report
January 23, 20188 yr comment_13666 Merci,dar singura solutie e sa rezolve de la server,nu e de la mine! E ceva cu externul cred sau n-am idee... Report
January 23, 20188 yr comment_13667 puteti repara la loc ce ati facut la client. imi iau non-stop reconnect si disconnect... inainte stateam lejer pe 3-4-5-6-7 conturi acum nici macar cu 3 nu merge cum trebuie @Haifisch faceti ceva ca e enervant rau Edited January 23, 20188 yr by Dice Report
January 24, 20188 yr comment_13761 Rezolvarea mea : Control Panel -> Keybord -> Repeat Rate -> Slow Cu placere . Report
January 24, 20188 yr Author comment_13786 tutorialul postat mai sus e pentru momentul in care rezolvarea ta nu merge am incercat si eu cu Keyboard > Repeat Rate > Slow si tot asa facea. Report
January 31, 20188 yr comment_14910 Task manager - > click dr pe main.exe - > go to details - > click dr pe main.exe - > set affinity pe 1 sau 2 procesoare old school Report
January 31, 20188 yr Author comment_14984 asta iti cam strica FPS-ul in-game, tried it... didn't work for me., made it worse. Report
February 7, 20188 yr comment_16390 aplicati patchul asta si probati va rog daca merge ctrl acum Report
February 7, 20188 yr comment_16391 7 minutes ago, Haifisch said: aplicati patchul asta si probati va rog daca merge ctrl acum L.E merge mai smooth insa ctrl tot asa figuri face . Edited February 7, 20188 yr by SirClau Report
February 7, 20188 yr comment_16393 8 minutes ago, Haifisch said: aplicati patchul asta si probati va rog daca merge ctrl acum Ctrl-ul tot cu figuri o arde, frameaza, in schimb cu procesorul e mai okay. Report
February 7, 20188 yr comment_16394 12 minutes ago, Haifisch said: procesoru cum e? Mersi . In schimb nu stiu ce e asta . Report
March 1, 20188 yr comment_18663 Salut , cum se poate ca 3 main-uri deschise sa-ti manance 50-60 la suta din procesor si 40 la suta din placa video ? Precizez ca am un pc foarte bun Astept un raspuns .. Edited March 1, 20188 yr by zeromzq Report
March 1, 20188 yr comment_18666 1 hour ago, zeromzq said: Salut , cum se poate ca 3 main-uri deschise sa-ti manance 50-60 la suta din procesor si 40 la suta din placa video ? Precizez ca am un pc foarte bun Astept un raspuns .. ? ce pc foarte bun ai? sunt tare curios Report
March 1, 20188 yr comment_18673 i7 7700 k 16 gb rami , nvidia gtx 970 , poate placa video sa nu fie chiar asa puternica , procesoru e dat la 4.2 overclock si placa de baza strix z270g gaming Report
March 1, 20188 yr comment_18682 35 minutes ago, zeromzq said: i7 7700 k 16 gb rami , nvidia gtx 970 , poate placa video sa nu fie chiar asa puternica , procesoru e dat la 4.2 overclock si placa de baza strix z270g gaming pics? nu prea imi vine sa te cred pe cuvant cu i7 4770 si placa video integrata Edited March 1, 20188 yr by luk Report
March 1, 20188 yr comment_18685 Azi dimineata atat aveam acum am mai putin ca tine , se poate sa fie de la tw , nu stiu ce sa zic .. data viitoare o sa fac o poza Report
Create an account or sign in to comment