Jump to content
News Ticker
RR DB - 20.01.2023 18:00 GMT+2 https://muonline.land

Mecanici, formule si alte dubiosenii


Internal

Recommended Posts

On 12/21/2017 at 11:05 AM, Internal said:

Sunt cam aiurea setate alea de 20/30 coins. Cand o sa am timp o sa ma uit la ele si o sa anunt ce s-a schimbat.

Si la rena.

5 rena = 1soul.   Nu stiu daca am fost eu ghinionist, dar mi se pare aiurea daca are reward de numai 1jwl.

Link to comment
Share on other sites

Salut, am o curiozitate in legatura cu quest-ul. Il am momentan pe cel cu Silver Valkirye. Ieri am reusit sa omor 7 sau 8, astazi insa nu am mai putut, deoarece isi refac viata instant dupa ce le dau damage, ieri nu aveau hp recovery, ce s-a intamplat? Mersi ! 

Link to comment
Share on other sites

58 minutes ago, HIJACKED said:

Salut, am o curiozitate in legatura cu quest-ul. Il am momentan pe cel cu Silver Valkirye. Ieri am reusit sa omor 7 sau 8, astazi insa nu am mai putut, deoarece isi refac viata instant dupa ce le dau damage, ieri nu aveau hp recovery, ce s-a intamplat? Mersi ! 

Nimic..e un bug ceva ca se intampla la toti asta.

Trebuie doar sa cauti pe aia care nu au hp recovery, daca vezi ca ii creste viata inapoi cauta altii pana gasesti pe aia normali.

 

Eu nu inteleg altceva totusi: de ce am questuri gen Bali care nici la 1RR nu pot sa il omor ?

Nu trebuia sa fie questuri cu mobi din ce in ce mai mici pana sa ajungi la aia ''mari'' ?

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, claud1u said:

Nimic..e un bug ceva ca se intampla la toti asta.

Trebuie doar sa cauti pe aia care nu au hp recovery, daca vezi ca ii creste viata inapoi cauta altii pana gasesti pe aia normali.

 

Eu nu inteleg altceva totusi: de ce am questuri gen Bali care nici la 1RR nu pot sa il omor ?

Nu trebuia sa fie questuri cu mobi din ce in ce mai mici pana sa ajungi la aia ''mari'' ?

si eu am aegis de k7 :D , si am abia 1,04% facut

Link to comment
Share on other sites

As dorii si eu daca se poate sa imi spuneti cum sta treaba cu optiunile itemelor si ce trebuie sa combini in functie de clasa pe care o joci.Ca sa simplific , as vrea sa stiu mai exact ce optiuni trebuie pe iteme(Pentru PVP bine-nteles) de exemplu daca joci un Agility Elf? Este mai bun dd reflect sau dd hp ?Nu stiu cui sa adresez intrebarile astea si as vrea sa ma axez pe anumite iteme de la inceput ca sa nu ma trezesc mai tarziu ca as fi vrut alte optiuni..Multumesc anticipat !

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
On 12/17/2017 at 1:30 PM, Internal said:

Toate formulele alea sunt din Energy, la fel si AG. Nu are rost sa le scriu (sunt lungi) din moment ce tin doar de Energy.

Care este formula si cum functioneaza acest berserker mai exact?

La 2550+ ene: Fara berserk 3898edr si cu berserker 3925edr. 

Chiar asa de mica este diferenta ? Este cumva buguit?

Precizez ca am set Semeden  + completarile de Chrono.

 

@Internal formula pe scurt doar pentru berserker daca se poate.

Mersi fain.

Edited by Biggles2
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Biggles2 said:

Care este formula si cum functioneaza acest berserker mai exact?

La 2550+ ene: Fara berserk 3898edr si cu berserker 3925edr. 

Chiar asa de mica este diferenta ? Este cumva buguit?

Precizez ca am set Semeden  + completarile de Chrono.

 

@Internal formula pe scurt doar pentru berserker daca se poate.

Mersi fain.

Este pusa si la anunturi: (Energy * Energy) / (128 * 32768). In cazul tau mana si damage cresc cu 1.55%, si viata scade cu 4,9%.

Din cauza ca formula e mai 'exotica', diferentele se simt la valori mai mari. De exemplu:

10k energy - 24% crestere

15k energy - 53% crestere

20k energy - 95% crestere

25k energy - 150% crestere

32k energy - 250%  crestere

Link to comment
Share on other sites

care e diferenta intre str si ene la Dark Lord ? teoretic pe alte db-uri ENE crestea dmg la lanturi pt DL , dar acum nu pare sa fie la fel , un ajutor despre cum se comporta acum daca vreau sa bag ene? :) 

Link to comment
Share on other sites

Strength si energy pe DL cresc (si au crescut si in trecut) damage-ul la toate abilitatile DL-ului. Diferenta este ca acum energy pur nu este rentabil. 1/3 strength si 2/3 energy e cat de cat optim.

Link to comment
Share on other sites

Damage-ul nu se 'da peste cap', insa daca omori mobii dintr-o lovitura (si damage-ul este mai mare decat HP-ul lor), hitul final care omoara targetul nu se transmite. Daca vrei sa iti testezi damage-ul poti folosi fire / mobii din LaCleon.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Dizzy said:

Asa ati setat-o voi? Mi se pare un mare dezavantaj, mai are un alt skill limitarea asta?

Asa e jocul, pe orice server. Si da, cam toate AoE-urile din joc au limita de target-uri - Gigantic Storm de exemplu are limita ~8.

Link to comment
Share on other sites

Gigantic storm e stupid de over powered. Da in 8 mobi odata si la castel in 8 nobi odata fara sa pui cursorul pe vreunul. Mai ramane sa puneti aceeasi "aroma" si pe triple shot la elfe si nu mai intra nici dracu pe porti. 

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

50 minutes ago, Internal said:

Asa e jocul, pe orice server. Si da, cam toate AoE-urile din joc au limita de target-uri - Gigantic Storm de exemplu are limita ~8.

Si evil spirits, ce limita are?

Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, Closed said:

Si evil spirits, ce limita are?

Nu putem compara ES cu Gigantic Storm/Dark Side sau alte skill-uri care dau dmg-ul instant.

 

9 hours ago, Greedy said:

Gigantic storm e stupid de over powered. Da in 8 mobi odata si la castel in 8 nobi odata fara sa pui cursorul pe vreunul. Mai ramane sa puneti aceeasi "aroma" si pe triple shot la elfe si nu mai intra nici dracu pe porti. 

Votez si pentru dark side. Fara hover sa dea in toti.

Link to comment
Share on other sites

14 hours ago, Greedy said:

Gigantic storm e stupid de over powered. Da in 8 mobi odata si la castel in 8 nobi odata fara sa pui cursorul pe vreunul. Mai ramane sa puneti aceeasi "aroma" si pe triple shot la elfe si nu mai intra nici dracu pe porti. 

Aici presupun ca legat de elf, te referi la Multishot , ca saracul Triple Shot daca a atins 1 target cu una din cele 3-4-5 sageti , nu are Pierce Through si dispare.

oricum legat de AOE spells , elfa e cea mai dezavantajata :)))

Din punctul asta de vedere , ca elfa sa dea damage trebuie sa fie in maxim 2-3 range de tinta + ca nu e aoe ci e Spread. Pentru elfa ar merge Pierce Through la Triple shot totusi :) dar ar fi oarecum OP la farming

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...