Jump to content
News Ticker
RR DB - 20.01.2023 18:00 GMT+2 https://muonline.land

Mecanici, formule si alte dubiosenii


Internal

Recommended Posts

@Closed nivelele erau diferite - 375 MG -> 339 Elfa , ma indoiesc ca la lvl mai mic iti ia de 5 ori mai mult zen pentru aceeasi perioada. ( si mg-ul avea helper activ de o perioada mai mare decat elfa )

Edited by HaOz0r
Link to comment
Share on other sites

Helperele au aceleasi setari pe ambele charuri , difera doar faptul ca pe elfa incepe sa consume sume exagerate. si de reparat nu a reparat nici un item pana acum.

Edited by HaOz0r
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Closed said:

 

Spre exemplu , am Helperul activ si pe MG ( lvl 389) si pe elfa ( lvl 348 ) de vreo 36 minute, pe MG mi-a luat cam ..... nush sa zic 30mil zen maxim , iar pe elfa m-a secat de vreo 300mil pe putin  in aceleasi 36 minute.

@Internal @Haifisch

Edited by HaOz0r
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, ratseloP said:

Probabil iti repara arcul foarte des pe elf.

mi-o repara arcul foarte des , dar totusi .... in ultimele 3 ore mg-ul a consumat 10m zen cu tot cu reparat 2x staff-uri + iteme in timp ce elfa iar a consumat peste 350mil zen cu tot cu repairs.... ceva nu e ok.

Link to comment
Share on other sites

@Internal

Din cate am observat eu seturile socketat +11+13+15 intradevar dau un bonus de defense(rate) ...ce scrie acolo la agi pe primul rand.

Eu stiam ca primul defense de acolo este PvM. Deci bonusul de def ajuta la PvM nu la PvP.

Pentru PvP este defense rate de pe ultimul rand de la agi` de acolo si care nu se modifica cu bonusul asta de 10% 20% sau 30% .

Poti confirma Internal ?

Link to comment
Share on other sites

  • 9 months later...

Mi-a spus cineva foarte convins ca in sezonul actual Powerslash la MG are agilitatea inclusa in formula de calcul in loc de strenght. E adevarat? Parca e greu de crezut.

Se poate o lista cu Skilurile si formulele de calcul?

Sau macar pentru Powerslash de inceput. 

Cred ca ar fi util sa intelegem cum functioneaza lucrurile.

Multumesc in avans oricui stie sa dea un raspuns, mai ales la partea cu formulele.

Daca strang destule formule incep eu sa le separ in posturi diferite pe clase.

@MuOnline Core Developer

P.S.: Multumiri lui Papi ca mi-a aratat unde sa pun intrebarea.

Edited by Calatorul
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

On 12/18/2018 at 11:06 AM, rohunter said:

Cum functioneaza exact xp-ul in party?

In ce situatii primesti mai mult xp in party decat singur?

e mai bine sa cresti singur decat sa ai party cu inca 1 sau 2 caractere.

deci ori cresti singur ori cu party de 4 sau 5

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Nu am inteles exact cum functioneaza sistemul de socket.

Am inteles ca poti adauga Fire, Ice, Lightning pe arma si Wind, Wather, Earth pe set si scut

Pe webzen am citit ca un item poate avea doar 3 socket-uri si nu poti adauga 2 seed-uri de acelasi fel.

Presupun ca aici e putin diferit deoarece am vazut iteme cu 5 socket-uri

Pot folosi acest tabel ca referinta?

Spoiler

image.thumb.png.8d6c8e002ee6eaf6cf7ae44793cbad55.png

 

 

Link to comment
Share on other sites

nu pot folosi 2 de acelasi fel : exemplu pentru arma  : ai excelent  dmg rate 14%   ( adica bagi 1 din asta. nu poti pune doua EDR 14% )

exemplu pentru item de set  :  bagi SS reflection 9%  in primu socket. in al doilea  socket si in al 3 lea socket nu mai poti baga tot SS ref 9%

 

tabelu este bun. primele 3 sunt ptr arme. urmatoarele 3 sunt pentru iteme

tu ar trebui sa bagi seed in sfera de 5 . (vezi ultima coloana din tabel)

Edited by krassus
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, krassus said:

nu pot folosi 2 de acelasi fel : exemplu pentru arma  : ai excelent  dmg rate 14%   ( adica bagi 1 din asta. nu poti pune doua EDR 14% )

exemplu pentru item de set  :  bagi SS reflection 9%  in primu socket. in al doilea  socket si in al 3 lea socket nu mai poti baga tot SS ref 9%

 

tabelu este bun. primele 3 sunt ptr arme. urmatoarele 3 sunt pentru iteme

tu ar trebui sa bagi seed in sfera de 5 . (vezi ultima coloana din tabel)

M-am exprimat prost, ma gandeam ca pot pune doua seeds de Water(DD+ REF) pe set si  doua de lightning pe staff(EDR+ CRIT rate).

Si cred ca am vazut pe cineva care vindea seed de earth cu 800 wc, deci nu cred ca iti ofera doar 38 HP.

Presupun ca trebuie sa tin cont si de bonusuri

Spoiler

image.thumb.png.77460a242e25528526c6d57789921a99.png

Unde pot gasi un tutorial complet pentru seed-uri?

Edited by rohunter
Link to comment
Share on other sites

47 minutes ago, rohunter said:

M-am exprimat prost, ma gandeam ca pot pune doua seeds de Water(DD+ REF) pe set si  doua de lightning pe staff(EDR+ CRIT rate).

Si cred ca am vazut pe cineva care vindea seed de earth cu 800 wc, deci nu cred ca iti ofera doar 38 HP.

Presupun ca trebuie sa tin cont si de bonusuri

  Reveal hidden contents

image.thumb.png.77460a242e25528526c6d57789921a99.png

Unde pot gasi un tutorial complet pentru seed-uri?

salut, poti de adauga seeduri care au aceeasi categorie (water , wind...) dar sa fie optiunile diferite (ref , dd la water sau edr, critical la lighting) iar seed`u acela earth este asa scump deoarece e mai rar si ai nevoie sa se activeze opiunile de double dmg si ignore care ti le ofera setul socketat complet.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

19 hours ago, rohunter said:

Nu am inteles exact cum functioneaza sistemul de socket.

Am inteles ca poti adauga Fire, Ice, Lightning pe arma si Wind, Wather, Earth pe set si scut

Pe webzen am citit ca un item poate avea doar 3 socket-uri si nu poti adauga 2 seed-uri de acelasi fel.

Presupun ca aici e putin diferit deoarece am vazut iteme cu 5 socket-uri

Pot folosi acest tabel ca referinta?

  Reveal hidden contents

image.thumb.png.8d6c8e002ee6eaf6cf7ae44793cbad55.png

 

 

Sa ma gândesc de unde sa încep ca sa fie mai ușor de înțeles :D Da, pe server sunt iteme de la 1-5 socket si cu cât are mai multe sockete itemu cu atat e mai rar. Ele pica in cleon pe spoturi doar ca cele cu 3+ pica foarte rar. Mai pica și la eventurile Selupan și Medusa, cred ca acolo pica mai multe iteme cu minim 4s dar nu îți pot spune sigur pt ca nu am fost. Poți folosi acel tabel ca referință, dar ca sa îți fac treaba mai ușoară îți pot spune direct care sunt seedurile mai importante. In set ar fi seedurile de damage reduction și reflect (ambele water) și ala de max hp (wind). Poți bagă un singur seed de același tip per item, la fel ca și la itemele exe nu poți avea de doua ori aceiași opțiune pe item :) La arme opțiunile cele mai bune sunt critical damage rate increase și excellent damage rate increase (ambele lightning). Trebuie sa fii doar atent când le cumperi sau când le bagi in sphera sa folosesti sphera de lvl 5 (penta). Celelalte seeduri care mai exista le poți folosi ca sa primesti un anumit bonus de ignore și double damage dacă ai set + arma cu socket. E mai mult de explicat la asta dacă vrei cauta-ma in joc.  Spor & hf 

  • Like 1
  • Thanks 1
  • Upvote 3
Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
Guest Intrebare

Seara buna! As dori sa stiu daca pentru acest Mastery e nevoie de un mace (pe alt server nu era nevoie) si daca Mace of King e bun?

Mace Mastery chance to stun the target for 2 seconds while equipping Mace.
Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, Guest Intrebare said:

Seara buna! As dori sa stiu daca pentru acest Mastery e nevoie de un mace (pe alt server nu era nevoie) si daca Mace of King e bun?

Mace Mastery chance to stun the target for 2 seconds while equipping Mace.

da, ai nevoie de un mace

da, e bun.

Link to comment
Share on other sites

Guest Intrebare

Inca o intrebare, de ce nu pot baga Sinestro's Curse intr-un MoK + LK + EDR + LIFE + Add12? Scrie ca merge pana la maximum 3 opt/item

Link to comment
Share on other sites

50 minutes ago, Guest Intrebare said:

Inca o intrebare, de ce nu pot baga Sinestro's Curse intr-un MoK + LK + EDR + LIFE + Add12? Scrie ca merge pana la maximum 3 opt/item

pentru ca mace of king este item rar

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...