Jump to content

Aveți acum la dispoziție o nouă temă pentru forum (Shift). O puteți alege din josul paginii, din meniul theme, ulterior putând să o modificați după preferințe (culori, imagine fundal).

Sign in to follow this  
nEw & nEw

Scoateti potiunile din Wcoin Shop!

Recommended Posts

nEw & nEw

Potiunile astea distrug serveru, deja castle siege e un cacat am set din bok 1 si bag potiuni non stop si rezist cu 20 pe mine :), si sa nu uitam de manevrele facute dbu trecut cu seturile/potiunile sd/ iteme editate  nu e asa @zeus ca doar tu erai activ in perioada aia si ai asistat si ai facut  toate magariile :) sa afle si lumea adevarul. Revenim la subiectul principal, daca va convine sa avem cs 5 minute pe sap  lasati asa ca o sa fie "distractie"!

• Like 2

Adytzu

+1 ... castelul a devenit urat. Se aseaza pe switch DL,BK,SM cu potiuni pe ei si gata, ala a fost castelul. Pot sa vina 20 pe un bk...el sta in scut si baga potiuni. O sa se ajunga sa se joace 5 minute Duminica si gata. urat

Alexandru

+1 in stilu asta eu ma retrag.... un cs care sa ajuns decat sa muti caractere .... urat servar.

Edited by Alexandru

UnDeaD

+1, desi sunt mai mult ca sigur ca nu se va face nimic in sensul asta. Deja @Haifisch si a pierdut total interesul pentru acest db. O mica nelamurire am si eu, oare  de cate potiuni de elite sd e nevoie ca sa le poti spama 2 ore fara incetare? xD Cred ca domnul @zeus ne-ar putea lamuri cu aceasta chestie.

LeviS
1 minute ago, UnDeaD said:

+1, desi sunt mai mult ca sigur ca nu se va face nimic in sensul asta. Deja @Haifisch si a pierdut total interesul pentru acest db. O mica nelamurire am si eu, oare  de cate potiuni de elite sd e nevoie ca sa le poti spama 2 ore fara incetare? xD Cred ca domnul @zeus ne-ar putea lamuri cu aceasta chestie.

De ce nu il intrebi pe Juny? e cu tine la party, el din swamp cu o ora inainte de CS le-a rupt:)

• Thanks 1

prada

Va amintiti cs trecute pe link? Ne tineau tot cs in stand by, veneau pe susta in ultimele minute.

Atat de trist a ajuns si aici.

Cand iti aduci aminte ca mai spuneau unii  " pai potiunile au fost bagate ca sa poata avea sansa si altu mai mic. " Ba da`o draq :))) exact pentru asta sunt folosite :))

In loc sa faca simpla alegere de a scoate potiunile sd, ei aleg sa umble la caractere. Smart  (NOT)

"baaa,puneti poze ca prea sunteti buni :((.......dupa cateva min: vreau lacrimi " - tipic natiei proaste :))

• Upvote 1
  • CârnăDef 2

Definitely not tsubyke

De acord.

Dar si saptamana trecuta au jucat baietii astia cu potiuni din x shop si nu v-am vazut sa faceti topic.

Va bateati cu pumnul in piept ca a fost cel mai misto CS.

Ce s-a schimbat? Deznodamantul?

Dupa fiecare castel pierdut ati gasit un motiv.

Raspunsul este doar pentru aia 5 oameni de la voi din ally de merita un raspuns, restul lemne si pietre, v-ati gasit bine in alianta aia.

• Like 1
  • Haha 1
  • Downvote 1
  • CârnăDef 1

Dyla
15 minutes ago, Definitely not tsubyke said:

De acord.

Dar si saptamana trecuta au jucat baietii astia cu potiuni din x shop si nu v-am vazut sa faceti topic.

Raspunsul este doar pentru aia 5 oameni de la voi din ally de merita un raspuns, restul lemne si pietre, v-ati gasit bine in alianta aia.

Am zis de de 3 sau 4 saptamani sa se scoata hp si sd din x shop.... pentru ca se va ajunge sa ne jucam 2 minute duminica la cs.... ce rost are sa ne batem tot cs`ul daca venim in ultimele 2 minute si este al nostru..... si voi la fel....

Deci +1 si de la mine.

Numai bine.

Definitely not tsubyke
Just now, Dyla said:

Am zis de de 3 sau 4 saptamani sa se scoata hp si sd din x shop.... pentru ca se va ajunge sa ne jucam 2 minute duminica la cs.... ce rost are sa ne batem tot cs`ul daca venim in ultimele 2 minute si este al nostru..... si voi la fel....

Deci +1 si de la mine.

Numai bine.

Eu sunt de acord cu propunerea de mai sus.

Sunt constient ca de acum CS se va lua doar in ultimele minute si nu pe gameplay sau skill.

Singura chestie e ca mereu propunerile astea vin doar cand alianta Scream pierde castelul, nu si cand castiga.

Salut :)

• Sad 1

nEw & nEw
14 minutes ago, Definitely not tsubyke said:

De acord.

Nu e vb de motiv e vorba ca nu mai exista credibilitate pe acest server  care indirect noi il tinem in viata ma rog noi cu voi e logic, dar cand tabara voastra 2-3 fac magarii adica zeus e unul si cand dbu trecut seturile de pe admini au mers la jucatori si editarile de seturi s-au facut non stop ce incredere sa mai am ca @zeus nu editeaza si dbu asta sduri hpuri ca dbu trecut tinand cont ca are acces la editat de iteme :) ce e asa greu sa imi pun un stash de 255 SD si le arunc pe jos pentru alti nu e transparenta...

Dyla
1 minute ago, Definitely not tsubyke said:

Sunt constient ca de acum CS se va lua doar in ultimele minute si nu pe gameplay sau skill.

Singura chestie e ca mereu propunerile astea vin doar cand alianta Scream pierde castelul, nu si cand castiga.

Am vb cu ei pe discord de mult sa se faca un topic....  dar toti au spus ca sa facut si nu sa scos... ca  si papi ar fi vrut acest lucru... oricum in final la noi este debandada... nu este unela ca la voi... aici fiecare trage pt el nu este o alianta si cu asta am incheiat.

tekman
5 minutes ago, Definitely not tsubyke said:

Ar fi mai frumos la cs sa facem pvp ... nu sa apasam 2 ore qwer pe sd 65% si pots hp 100% (de obicei ultimele 5 min)...

Nu se va vedea niciodata skillul unui jucator cat timp fata de adversar spamezi pots. Iti garantez ca voi BK-ii o sa rupeti tot la CS. 

Mai frumos ar fi sa cadem amandoua aliante de comun acord si sa jucam odata pvp, fara pots xshop. Zic si eu :)

Edited by tekman

Definitely not tsubyke
1 minute ago, tekman said:

Ar fi mai frumos la cs sa facem pvp ... nu sa apasam 2 ore qwer pe sd 65% si pots hp 100% (de obicei ultimele 5 min)...

Nu se va vedea niciodata skillul unui jucator cat timp fata de adversar spamezi pots. Iti garantez ca voi BK-ii o sa rupeti tot la CS. 

Mai frumos ar fi sa cadem amandoua aliante de comun acord si sa jucam odata pvp, fara pots xshop. Zic si eu :)

Stii bine Paul ca o sa fie greu sa mearga lumea pe incredere ca x si y nu si-au cumparat potiuni :))

Singura modalitate este sa fie scoase din x shop.

tekman
Just now, Definitely not tsubyke said:

Stii bine Paul ca o sa fie greu sa mearga lumea pe incredere ca x si y nu si-au cumparat potiuni :))

Singura modalitate este sa fie scoase din x shop.

Exact :) in loc sa facem ceva bun sa mai tina srv 2 3 cs , noi toti ne rupem in impresii pe post ca na e la moda :))) 

p.s : prostu' ala de beke a jucat impotriva noastra azi...cum putem sa-i dam iar ss? :))

• Haha 1

UNIK

Salutare,

Din ce am auzit cs nu ramane constant la o alianta deci ba e acolo ba dincolo in timpul acelor 2 ore.

Pentru a se bucura jucatorii de un cs echitabil ar trebui sa se tina cont de timpul  cs-ului detinut de fiecare alianta  in cele 2 ore si nu de cine inchide cele 2 ore cu cs-ul la ei.

Adaugand asta , se va anula automat venirea in ultimele 2-5 minute a tuturor  si toata lumea va dori sa alerge pe acolo.

Sau o formula in care cine detine cs la sfarsitul celor 2 ore sa aiba un mic bonus fata de varianta cu timpul ( dar poate e mai dificil  de configurat )

E trist sa cresti sa farmezi iteme tot si la cs sa vezi ca e defapt un timp foarte scurt cateva faze.

tekman
1 minute ago, UNIK said:

Salutare,

Din ce am auzit cs nu ramane constant la o alianta deci ba e acolo ba dincolo in timpul acelor 2 ore.

Pentru a se bucura jucatorii de un cs echitabil ar trebui sa se tina cont de timpul  cs-ului detinut de fiecare alianta  in cele 2 ore si nu de cine inchide cele 2 ore cu cs-ul la ei.

Adaugand asta , se va anula automat venirea in ultimele 2-5 minute a tuturor  si toata lumea va dori sa alerge pe acolo.

Sau o formula in care cine detine cs la sfarsitul celor 2 ore sa aiba un mic bonus fata de varianta cu timpul ( dar poate e mai dificil  de configurat )

E trist sa cresti sa farmezi iteme tot si la cs sa vezi ca e defapt un timp foarte scurt cateva faze.

Sunt convins ca , HHz pot sau poate lua acest cs bine mersi si fara acele pots ! Asa ca hai sa fie pvp cum am mai spus mai sus. Cred ca pentru acele 2 ore jucam jocul asta tampit handicapat retardat :)))))

Juny
58 minutes ago, LeviS said:

De ce nu il intrebi pe Juny? e cu tine la party, el din swamp cu o ora inainte de CS le-a rupt:)

una e sa ai pot de hp si alta sa ai pot de sd ;) ..aveam asteptari mai mari de la tine

tekman
1 hour ago, LeviS said:

Apai si tu ba Levis vorbesti exact cand trebuie sa taci. Stii bine ca fara acele pots cu siguranta aveai alt char ca la rf asta dadeai delete :)))

iceheart

+1. Macar un castel fara potiuni sa vedem cum e. Chiar nu le vad rostu si oricum chiar daca s-ar scoate ar gasii @zeus o modalitate sa mai procure cateva. 

Hai sa jucam cinstit ca degeaba ne pierdem timpu intr-un cacat de joc din care nu castigi nimic.

Valhalla

@Haifisch poate cu acest topic se blocheaza si folosirea helperului la CS, stii tu treaba cu original position acolo pe la coroana :D

+1 pentru scoaterea potiunilor din x-shop.

Edited by Valhalla
  • Upvote 2

Adytzu

Este total aiurea...jocul la castel este de skill, este teamplay. Daca un BK a ramas fara parteneri la switch...este normal sa pice frate. NU mai ai echipa langa tine, asta este frumusetea jocului ! teamplay.. asa ramane bk singur si baga potiuni de HP si SD. Asa se duce toata frumuseata jocului...degeaba ai party,ai set, ai arme...degeaba ai skill si plan ceva...el sta si da qqq, asta e tot.

• Upvote 1

LeviS
44 minutes ago, tekman said:

Exact :) in loc sa facem ceva bun sa mai tina srv 2 3 cs , noi toti ne rupem in impresii pe post ca na e la moda :))) 

p.s : prostu' ala de beke a jucat impotriva noastra azi...cum putem sa-i dam iar ss? :))

A jucat cu guilda SCREAM, ceea ce trebuia si atunci :)

Potiunile de HP si SD sunt din prima zi de db, tocmai acum fac probleme? ale drq potiunii :)))

Fratilor, alea nu se cumpara moca, trebuie sa farmezi pentru ele ( stie Juny ). Noi cand am pierdut CS db-u asta am gasit motiv sa incepem sa aruncam cu noroi in cineva? NU, mereu am incercat sa ne motivam si sa fim mai puternici. 

Revenind la RF ca tot a deschis subiectul colegul tekman, pai ce sa faca RF de la voi din guilda cand au setul +9 fara ddi fara bypass pe arme ( divineguard este inexistent ) In momentul de fata aveti 5 rf ( pesonal i-am vazut la CS in seara asta, plus ca mai sunt  ) noi suntem 3  ( asta sa ii reamintesc ""C"oncitei de matematica ) sa numai zic de combo la RF, nu am vazut nici unul de la voi sa faca lucrul asta.

• Sad 1

192.168.1.1

daca raman potiunile cs-ul urmator v-a decurge in felul urmator : HHz se plictisesc 1:57 , la 1:58 alianta Scream intra in camera se aseaza pe pozitii si spameaza 40-50 de potiuni si inregistreaza GG done. apoi se inampla invers. la ce draq mai farmam luni intregi (si noi si voi) pt 2 minute de cs ?

+1 pt scoaterea potiunilor din x shop (asta bineinteles daca nu se doreste un sfrasit de db rapid)

UNIK

Da ar mai fi ceva de luat in seama daca s-ar scoate acele x shop , ca apoi stati la poarta aia si nu mai trece nimeni sau se pierde o gramada de timp doar pentru faza aia ( ceea ce nu ar fi cs fain iar pvp :)  ).

Valabil ambele parti.

Edited by UNIK
  • Downvote 1

tekman
6 minutes ago, UNIK said:

Da ar mai fi ceva de luat in seama daca s-ar scoate acele x shop , ca apoi stati la poarta aia si nu mai trece nimeni sau se pierde o gramada de timp doar pentru faza aia ( ceea ce nu ar fi cs fain iar pvp :)  ).

Valabil ambele parti.

Fix din cauza la poarta nu se pot scoate pots. 2 3 daca trec de poarta cu skill sau cal...deja se panicheaza toti :)))