Jump to content

Aveți acum la dispoziție o nouă temă pentru forum (Shift). O puteți alege din josul paginii, din meniul theme, ulterior putând să o modificați după preferințe (culori, imagine fundal).

Sign in to follow this  
SomE

[Sugestie]Poza PK

Recommended Posts

SomE

Salutare,

Vad ca multi care dau PK scapa de suspend deoarece victima nu are print cu el fix in momentul cand moare/sd 0.

E aiurea, spre exemplu fug un minut pana la baie si hop iau PK, iar ala scapa bine mersi deoarece eu nu am stat geana pe spot. 

Consider ca e ok sa ai poza cu spotul, poza cu selfdefence activtat sau dezactivat si eventual o poza cu statusul/cel de pe spot lui, la un interval de un 1-2 minute.

Sunt multe plangeri unde se vede clar ca s-a dat pk, dar ca nu ai fost 100% pe faza in momentul cu hp 0, faptasul scapa. Mi se pare o metoda abuziva de luat spoturi cu sanse mari sa scapi, ceea ce nu este ok.

• Like 1
  • Upvote 3

luk
14 hours ago, SomE said:

Salutare,

Vad ca multi care dau PK scapa de suspend deoarece victima nu are print cu el fix in momentul cand moare/sd 0.

E aiurea, spre exemplu fug un minut pana la baie si hop iau PK, iar ala scapa bine mersi deoarece eu nu am stat geana pe spot. 

Consider ca e ok sa ai poza cu spotul, poza cu selfdefence activtat sau dezactivat si eventual o poza cu statusul/cel de pe spot lui, la un interval de un 1-2 minute.

Sunt multe plangeri unde se vede clar ca s-a dat pk, dar ca nu ai fost 100% pe faza in momentul cu hp 0, faptasul scapa. Mi se pare o metoda abuziva de luat spoturi cu sanse mari sa scapi, ceea ce nu este ok.

Daca nu ai poza in momentul in care ai murit pe spotul tau, de unde putem sa stim pe ce spot ai murit? sau daca chiar erai pe spot cand ai murit?

• Prăzar 1

ratseloP

Adica nu ma crezi pe cuvant? Ma faci mincinos?

i sin

SA SE ADAUGE COORDONATELE CAND MOR ACOLO SUS PE PRINT SUNTEM IN 2019 PUTEM SA AVEM SI NOI CEVA TEHNOLOGIE 9 OK MS

• Like 1

Adytzu
5 hours ago, luk said:

Daca nu ai poza in momentul in care ai murit pe spotul tau, de unde putem sa stim pe ce spot ai murit? sau daca chiar erai pe spot cand ai murit?

Pai si de ce trebuie cu 0 hp si nu cu 15 hp ? nu tot pe spotul ala este ?

Inlocuita cerinta respectiva cu 0 hp, cu una in care se vede ca te ataca pe spot. Gen poza cu spotul, poza cand se vede ca te ataca si poza cu self activat sau dezactivat

luk
1 hour ago, Adytzu said:

Pai si de ce trebuie cu 0 hp si nu cu 15 hp ? nu tot pe spotul ala este ?

Inlocuita cerinta respectiva cu 0 hp, cu una in care se vede ca te ataca pe spot. Gen poza cu spotul, poza cand se vede ca te ataca si poza cu self activat sau dezactivat

Poza cu 0 hp este necesara si pentru a vedea schimbarea de status. Sa luam scenariul urmator: Haifisch si Internal vin peste mine pe spot si vor sa-mi dea pk, Haifisch ma ataca primul si fac poza cand mai am 15hp, dar last hit mi-l da Internal si doar lui i se schimba statusul in Murderer pentru ca el m-a omorat, dar avand in vedere ca eu nu am poza cu last hit, eu nu pot demonstra pk-ul pe spot pentru ca nu se vede cine m-a omorat.

Adytzu

Pai nu ai self activat sau dezactivat in safezone boss ? nu se vede cine a dat in tine ?

Plus ca si acum, daca vrea vine unu iti da PK si sta cu altul pe spot ...care este diferenta ?

Edited by Adytzu

luk
14 hours ago, Adytzu said:

Pai nu ai self activat sau dezactivat in safezone boss ? nu se vede cine a dat in tine ?

Plus ca si acum, daca vrea vine unu iti da PK si sta cu altul pe spot ...care este diferenta ?

Nu esti boss cu mine.

Repet, daca te ataca 2 persoane, 2 self defense o sa ai si in safezone. 

• Haha 1

Adytzu
7 hours ago, luk said:

Nu esti boss cu mine.

Repet, daca te ataca 2 persoane, 2 self defense o sa ai si in safezone. 

Pai tu ori nu intelegi ori te prefaci. Iti explic cu A si B ca poate te incurci in prea multe litere.

1. Dau PK cu A (0 HP) si stau pe spot cu B.

2. Dau in tine cu B si la 15 HP dau PK cu A (exemplul tau) apoi raman cu B pe spot, pentru ca te-am omorat cu A.

In ambele cazuri nu te ajuta 0 hp pentru ca ti-am dat cu A PK iar eu raman cu B pe spot, iar B nu ia suspend :)

De aceea cred ca e mai bine sa surprinzi cand da sau dau in tine altii , cu hp scazut (sa nu stai la fix in alea 2-3 secunde sa prinzi cand ai 0 hp) si apoi self activat sau dezactivat.

PS:

Daca dau 5 insi in tine pe spot, cui ii dai suspend daca pun poza cu 0 HP ? cine a dat ultimul hit ? o.O

Edited by Adytzu

LeviS
Just now, Adytzu said:

Pai tu ori nu intelegi ori te prefaci. Iti explic cu A si B ca poate te incurci in prea multe litere.

2. Dau in tine cu B si la 15 HP dau PK cu A (exemplul tau) apoi raman cu B pe spot, pentru ca te-am omorat cu A.

In ambele cazuri nu te ajuta 0 hp pentru ca ti-am dat cu A PK iar eu raman cu B pe spot, iar B nu ia suspend :)

De aceea cred ca e mai bine sa surprinzi cand da sau dau in tine altii , cu hp scazut (sa nu stai la fix in alea 2-3 secunde sa prinzi cand ai 0 hp) si apoi self activat sau dezactivat.

PS:

Daca dau 5 insi in tine pe spot, cui ii dai suspend daca pun poza cu 0 HP ? cine a dat ultimul hit ? o.O

conchita_01.jpg

luk
4 hours ago, Adytzu said:

PS:

Tu ai probleme in a percepe si analiza o situatie. Suspend o sa ia DOAR cel caruia i s-a schimbat statusul in Outlaw/Murderer iar pentru asta este nevoie de poza cu 0 hp.

RotofeL
On 06.01.2019 at 3:14 PM, i sin said:

SA SE ADAUGE COORDONATELE CAND MOR ACOLO SUS PE PRINT SUNTEM IN 2019 PUTEM SA AVEM SI NOI CEVA TEHNOLOGIE 9 OK MS

programare. nu tehnologie. pro gra ma re , boss

Marian Bidea

sunt cazuri din ce in ce mai dese si lucrul asta nu trebuie incurajat. sa se verifice logs. numai asa descurajezi astfel de comportament. e de la sine inteles ca exista 5 % sa indeplinesti 24 ore din 24 conditiile alea. dar daca se aduc dovezi suficiente, si daca se doreste aplicarea regulamentului, regulament care nu trebuie sa se limiteze doar la conditiile alea absurde, se pot verifica cele postate de acuzator. caz contrar cel care posteaza sa primeasca suspend  de 3x pedeaspa pentru pk

Edited by Marian Bidea

rohunter

E destul de greu sa prinzi momentul in care ai hp 0 deoarece sunt cateva secunde, eu folosesc doua monitoare si tot imi este greu pana schimb tab-ul.

O idee ar fi(mai greu de implementat dar ar funtiona) auto print in clicker.

Care sa faca print in momentul in care mori.

Oricum pk nu ar trebuie sa fie o mecanica de a prelua spoturi(avem takeover pe orice harta)

Si ca sa dovedesti ca erai la pc, ar trebui sa faci un print pana se dezactiveaza SD si unul dupa daca nu ai print in momentul in care s-a activat SD.

kinezul

Ce timp ai sa faci poza la hp 0 cand vine unu cu 30+ de rr si iti da pk?e o aberatie de regula.verificati  logs si aplicati ss, nu incurajati pk ul facut in general de cei cu multe rr.ps nu sta nimeni cu degetul non stop pe print

Time

eu eram on cand am luat pk pe spot si tot nu am reusit sa fac prind cu hp 0 ca m-am incurcat in tab. eram cu 2 char pe spot, plus ca nu mi-am dat seama ce se intampla. nu cred ca e careva care la ora 3 dimineata sa stea cu degetul pe print in caz de pk. de obicei pe jocul asta il pui intr-un colt de ecran si iti vezi de treaba, dai click din cand in cand pe joc doar sa mai arunci chestii scrii ceva pe guild..